El. parduotuvės taisyklės


Šios Elektroninės prekybos taisyklės (toliau –Taisyklės) yra privaloma ir neatsiejama pirkimo - pardavimo sutarties, sudaromos tarp elektroninės parduotuvės http://www.alreginta.lt (toliau – UAB"ALREGINTA", el. parduotuvė, mūsų, mumis, mes) ir UAB"ALREGINTA" kliento (toliau - Jūs, Jūsų, Jums, Jus) dalis, supažindinančios Jus su el. parduotuvės prekių pirkimo - pardavimo sąlygomis bei nustatančios UAB"ALREGINTA" ir Jūsų teises bei įsipareigojimus, susijusius su prekių pirkimu - pardavimu el. parduotuvėje.1. Bendrosios nuostatos1. Naudotis el. parduotuvės paslaugomis turi teisę:
1.1.1 Veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus;

1.1.2. nepilnamečiai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba globėjo sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija;

1.1.3. juridiniai asmenys;
1.1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.


1.2. Jeigu Jūs norite naudotis el. parduotuvės paslaugomis, privalote užsiregistruoti. Registracija laikoma įvykusia ir galiojančia, kai Jūs elektroniniu būdu pateikiate informaciją apie save ir perėjote prie tolimesnių veiksmų.


1.3. Jūsų pateikti asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefonas, el. pašto adresas) registruojantis el. parduotuvėje, saugomi ir tvarkomi vadovaujantis 2003 m. sausio 21 d. Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu Nr. IX-1296 bei šių Taisyklių 1 Priede aprašyta „Privatumo politika“.


1.4. Prekių kainos, nurodytos el. parduotuvės prekių kataloge, galioja tik perkant šias prekes el. parduotuvėje. Prekių kainos el. parduotuvėje yra nurodytos be PVM. Pristatymo kainos neįskaičiuotos ir nurodomos atskirai, formuojant užsakymą. Pristatymo kaina Jums yra aiškiai nurodoma iki užsakymo patvirtinimo bei išskiriama pačiame užsakymo patvirtinime.


1.5. Pirkimo – pardavimo sutartis tarp Jūsų ir UAB"ALREGINTA" laikoma sudaryta nuo to momento, kai Jūs e–parduotuvėje, suformavę prekių krepšelį, nurodę pristatymo adresą, pasirinkę apmokėjimo būdą ir susipažinę (perskaitę paspaudžiate mygtuką “Aš sutinku su Taisyklėmis“), paspaudžiate mygtuką „Kitas žingsnis“.  Sutartis, elektroniniu būdu sudaryta tarp UAB"ALREGINTA" ir Jūsų, yra saugoma el. parduotuvėje ir Jums gali būti prieinama elektronine forma.


1.6. Apie pirkimo – pardavimo sutarties sudarymą UAB"ALREGINTA" Jus informuoja išsiųsdamas pranešimą Jūsų nurodytu el. pašto adresu.2. Jūsų TEISĖS IR PAREIGOS2.1. Jūs galite pasirinkti ir užsisakyti bet kurią prekę iš el. parduotuvės kataloguose pateikiamų prekių.


2.2. Jūs, naudodamasi el. parduotuvės paslaugomis, sutinkate su šiomis pirkimo – pardavimo sutarties taisyklėmis ir privalote jų laikytis.


2.3. Jūs e–parduotuvės registracijos formoje privalote pateikti išsamius ir teisingus duomenis. Jeigu bus pasikeitę Jūsų asmens duomenys ir mes apie tai nebūsime informuoti, Jūs prisiimsite visą dėl to kylančią nuostolių riziką.


2.4. Jūs atsakote už visus savo veiksmus, atliktus naudojantis el. parduotuve.


2.5. Tam pačiam asmeniui draudžiama registruotis ir naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis keliais vardais.


2.6. Jūs privalote būti nurodytoje vietoje, nurodytu laiku ir priimti užsakytas prekes.


2.7. Jūs įsipareigojate neperduoti tretiesiems asmenims savo registracijos bei prisijungimo duomenų. Jeigu Jūs prarandate prisijungimo duomenis, privalote nedelsiant informuoti UAB "ALREGINTA" el. paštu virginijus@alreginta.lt UAB"ALREGINTA" neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus pasinaudojus Jūsų prisijungimo duomenimis iki informavimo momento. Tokiu atveju UAB "ALREGINTA" turi teisę laikyti, kad veiksmus el. parduotuvėje atlikote Jūs.


2.8. UAB" ALREGINTA" neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus, kai pasinaudoję Jūsų bankininkystės sistema, jie sudaro pirkimo – pardavimo sutartis pasinaudodami el. parduotuvės paslaugomis.


2.9. Kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) informaciją (slapukus, angl. "cookies"). Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais.3. UAB „ALREGINTA” teisės ir pareigos3.1. Jeigu registracijos metu ar vėliau pateikiami melagingi, netikslūs, klaidinantys ar ne visi prašomi pateikti duomenys, arba Jūs nesilaikote kitų įsipareigojimų, numatytų šiose Taisyklėse, UAB "ALREGINTA" turi teisę nedelsiant panaikinti registraciją ir ištrinti Jūsų duomenis arba apriboti Jūsų teisę naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis. Už Jūsų pateiktų neteisingų duomenų sukeltus padarinius atsakote tik Jūs pats.


3.2. UAB "ALREGINTA" pasilieka teisę, be išankstinio perspėjimo, sustabdyti arba nutraukti Jūsų registraciją ir naudojimosi el. parduotuvės paslaugomis, jei yra pagrindo manyti, kad Jūs užsiimate neleistina veikla ar kitaip bandote pakenkti el. parduotuvės darbui arba stabiliam veikimui.


3.3. UAB "ALREGINTA" įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Jums naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis.


3.4. UAB "ALREGINTA", susidarius nenumatytoms aplinkybėms, negalėdama Jums pristatyti Jūsų užsakytos prekės, įsipareigoja Jums pasiūlyti analogišką prekę. Jums atsisakius priimti prekės analogą, sumokėtus pinigus grąžinsime per 72 valandas, jeigu Jūs padarėte išankstinį apmokėjimą.4. Atsiskaitymas už prekes4.1. Už prekes Jūs galime atsiskaityti;

4.1.1. naudojant AB Swedbank, AB SEB, ŪKIO BANKO, Nordea banko internetinės bankininkystės sistemas;

4.1.2. išankstiniu banko pavedimu;

4.1.3. grynaisiais pinigais prekybos vietoje arba pristatymo metu į vietą, (jeigu prekes pristato UAB "ALREGINTA" transportas).5. prekių Pristatymas5.1. Kai, priėmus užsakymą, prekės pakraunamos Lietuvoje esančiame sandėlyje, UAB „ALREGINTA” įsipareigoja pristatyti Jūsų užsakytas prekes po apmokėjimo Jūsų užsakyme nurodytu adresu Lietuvos teritorijoje;

5.1.1. per 4 (keturias) darbo dienas, už prekes apmokant pagal šių Taisyklių 20.3 punktą;

5.1.2. apmokant pagal Taisyklių 4.1.2., 4.1.3. punktus, prekės pristatomos per 4 (keturias) darbo dienas nuo patvirtinimo iš banko gavimo.


5.2. Kai priėmus užsakymą prekės pakraunamos užsienyje esančiame sandėlyje, UAB „ALREGINTA” įsipareigoja pristatyti Jūsų užsakytas prekes po apmokėjimo Jūsų užsakyme nurodytu adresu Lietuvos arba užsienio valstybės teritorijoje;

5.2.1. per individualiai suderintą ir užsakymo patvirtinime nurodytą terminą, už prekes apmokant pagal šių Taisyklių 4.1.3. punktą;

5.2.2. apmokant pagal Taisyklių 4.1.2, 4.1.3. punktus, prekės pristatomos per individualiai suderintą ir užsakymo patvirtinime nurodytą terminą, skaičiuojant nuo pinigų įskaitymo patvirtinimo iš banko gavimo.


5.3. Prekes pristatys UAB „ALREGINTA” įgaliotas atstovas. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje yra laikoma, kad siunta yra perduota (pristatyta) tinkamai.


5.4. Prekės pristatymo metu kartu su mūsų įgaliotu atstovu Jūs privalote patikrinti prekes bei siuntos būklę. Pastebėję siuntos pažeidimą, Jūs privalote tai atžymėti siuntos važtaraštyje, bei surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje be pastabų, laikoma, kad siunta perduota tvarkinga. Jeigu pristatytos prekės komplektacijoje nėra kokių nors dalių ar dokumentų (pvz., garantinio talono ar pan.), Jūs privalote apie tai nedelsiant informuoti UAB "ALREGINTA" administraciją;

5.4.1. jums neatvykus UAB "ALREGINTA" nurodytu laiku atsiimti prekės iš parduotuvės, ji bus saugoma ne ilgiau kaip 2 dienas, o dėl jos naujo atsiėmimo laiko privaloma iš anksto suderinti su UAB "ALREGINTA" administracija. Jeigu Jūs pavėluojate atsiimti prekę ilgiau kaip 30 dienų, UAB "ALREGINTA" atsiunčia Jums įspėjimą apie ketinimą per artimiausias 7 dienas nutraukti pirkimo - pardavimo sutartį. Jums nesureagavus į įspėjimą, UAB „ALREGINTA” nutraukia pirkimo - pardavimo sutartį, išskaičiuoja iš Jūsų sumokėtų už prekę pinigų jos saugojimo išlaidas, kurios negali viršyti 50 EUR, ir likusią pinigų sumą grąžina Jums į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.


5.5. Pristatymo išlaidos el. parduotuvėje į nurodytą kainą nėra įskaičiuotos, jos yra nurodomos kaip numatyta Taisyklių 4 punkte. 


6. Prekių garantijos6.1. Visoms prekėms taikomi gamintojo nustatyti garantiniai terminai. Garantinis laikotarpis yra nurodomas Jums išduotame garantiniame talone arba jam prilygstamame kitame dokumente.


6.2. Įsigytas prekes arba detales į automobilį gali sumontuoti tik autorizuotas autoservisas, turintis šiai veiklai reikalingus kvalifikuotus specialistus ir atitinkančius dokumentus pagal Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie susisiekimo ministerijos reikalavimus.


6.3. Prekei sugedus garantiniu laikotarpiu, remontas atliekamas nemokamai.


6.4. Sugedus prekei, dėl garantinio remonto atlikimo Jūs galite kreiptis el. paštu: virginijus@alreginta.lt.


6.5. Pateikdamas prekę remontui, Jūs būtinai privalote pateikti galiojantį prekės garantinį taloną ir prekės įsigijimą patvirtinantį dokumentą (sąskaitą – faktūrą), bei sumontavimo išmontavimo pažymą.7. Prekių grąžinimaS7.1. Praėjus daugiau kaip 7 (septynioms) darbo dienoms nuo prekės pristatymo dienos, prekių grąžinimui taikomos Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. birželio 29 d. įsakymas “Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo”.


7.2. Kai grąžinama nekokybiška prekė, UAB "ALREGINTA" įsipareigoja pasiimti nekokybišką prekę ir, nesant Jūsų prieštaravimo, ją pakeisti analogiška preke. Jums prieštaraujant dėl nekokybiškos prekės pakeitimo kokybiška preke, sumokėtus už nekokybišką prekę pinigus grąžinsime per 72 valandas. Tuo atveju, kai paaiškėja, kad UAB "ALREGINTA" neturi analogiškos prekės, jums bus per 72 valandas nuo šio paaiškėjimo momento sugrąžinami už prekę sumokėti pinigai.


7.3. Grąžinama prekė privalo būti pilnai sukomplektuota. Jūs atsakote už pilną prekės komplektavimą. Jeigu prekė nėra pilnai sukomplektuota, ji nėra priimama grąžinimui.


7.4. Tais atvejais, kai nepraėjus septynioms darbo dienoms nuo prekės pristatymo, pranešate apie atsisakymą nuo pirkimo - pardavimo sutarties (taisyklių 32 p.), prekės turi būti grąžinamos toje pakuotėje, kurioje jos buvo pristatytos. Pakuotė turėtų būti nesugadinta, švari, tinkamai paruošta ir įpakuota. Kitais atvejais grąžinant prekes UAB "ALREGINTA" pageidauja, kad būtų laikomasi tų pačių reikalavimų arba dedamos maksimalios pastangos laikytis nurodytų reikalavimų pakuotei.


7.5. Jūs turite teisę atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, pranešdamas mums apie tai raštu (el. paštu: virginijus@alreginta.lt)  per 7 (septynias) darbo dienas nuo prekės pristatymo dienos.


7.6. Norėdami atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, per Taisyklėse nurodytą terminą privalote Taisyklių 7.5 punkte nurodytais kontaktiniais adresais pranešti apie sutarties atsisakymą raštu. Apie sutarties atsisakymo patvirtinimą gausite pranešimą Jūsų nurodytu el. paštu. Jeigu negausite patvirtinimo per 10 darbo valandų, privalote kreiptis telefonu į UAB "ALREGINTA". Atsisakę sutarties, per 3 (Tris) darbo dienas privalote telefonu arba el. paštu suderinti su pardavėju Prekės grąžinimo būdą (visi prekės paėmimo, nuvežimo ir kitokio transportavimo iki Pardavėjo nurodytos vietos klausimai). Šiuo atveju privalote grąžinti nusipirktą Prekę, atitinkančią Taisyklių 32 ir 33 punkto pirmo ir antro sakinio reikalavimus. Atsisakius sutarties, už Prekę sumokėti pinigai bus grąžinami per 5 (Penkias) darbo dienas nuo Prekės grąžinimo dienos, išskyrus transportavimo, pakavimo išlaidas.


7.7.  Jūs neturite teisės atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, jeigu;

7.7.1. jūs prekę sugadinote ar iš esmės pasikeitė prekės išvaizdą; pakuotės išvaizdos pakeitimai, kurie buvo būtini norint apžiūrėti gautą prekę, nevertinami kaip esminiai prekės išvaizdos pakeitimai;

7.7.2. prekė ar detalė naudota ne pagal tiesioginę jos paskirtį;

7.7.3. prekė ar detalė sumontuota neautorizuotame servise.


8. Baigiamosios nuostatos8.1. UAB"ALREGINTA" pasilieka teisę sustabdyti, savo nuožiūra pildyti, keisti šias Taisykles ir kitus su Taisyklėmis susijusius dokumentus, apie tai Jus informuodamas el. parduotuvėje. Taisyklių papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t. y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami el. parduotuvės sistemoje.


8.2. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais papildymais, pakeitimais, Jūs turite teisę jų atsisakyti, su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis el. parduotuvės paslaugomis.


8.3. Jei po Taisyklių pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais pakeitimais ar papildymais.


8.4.  Visi nesutarimai dėl šių Taisyklių vykdymo sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti per 30 (Trisdešimt) dienų, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.


8.5. Šioms taisyklėms taikoma Lietuvos Respublikos teisė.


Privatumo politika9. Bendrosios nuostatos9.1. Ši privatumo politika reglamentuoja UAB „ALREGINTA” elektroninės parduotuvės (toliau – UAB"ALREGINTA") ir UAB"ALREGINTA" kliento (toliau – Jūs, Jūsų) pagrindinius asmens duomenų rinkimo, tvarkymo ir saugojimo principus bei tvarką.


9.2. Jūsų asmens duomenų rinkimą, tvarkymą ir saugojimą nustato ši privatumo politika, Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai.


9.3. UAB" ALREGINTA" vadovaujasi šiais pagrindiniais asmens duomenų tvarkymo principais.


9.4. Asmens duomenys renkami apibrėžtais ir teisėtais tikslais.


9.5. Asmens duomenys tvarkomi tiksliai ir sąžiningai.


9.6. Asmens duomenys tvarkomi teisėtai, t. y. tik tais atvejais, kai:
9.6.1. duomenų subjektas duoda sutikimą, t. y. sutinka laikytis Elektroninės prekybos taisyklių;
9.6.2. sudaroma arba vykdoma sutartis, kai viena iš šalių yra duomenų subjektas;
9.6.3. UAB"ALREGINTA" įpareigotas tvarkyti asmens duomenis pagal įstatymus;
9.6.4. asmens duomenis reikia tvarkyti dėl teisėto intereso, kurio siekia UAB "ALREGINTA" arba trečiasis asmuo, kuriam teikiami asmens duomenys, ir jei duomenų subjekto interesai nėra svarbesni.


9.7. Asmens duomenys nuolat atnaujinami.


9.8. Asmens duomenys saugojami ne ilgiau, nei to reikalauja nustatyti duomenų tvarkymo tikslai.


9.9. Asmens duomenis tvarko tik tie darbuotojai, kuriems suteikta tokia teisė.


9.10. Visa informacija apie tvarkomus asmens duomenis yra konfidenciali.


9.11. Apie asmens duomenų tvarkymą nustatyta tvarka pranešama Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.


9.12. Naudotis e – parduotuvės paslaugomis gali.


9.13. Visi veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus.


9.14. Nepilnamečiai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba globėjo sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija.


9.15. Juridiniai asmenys.


9.16. Visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.10. Asmens duomenų rinkimas, tvarkymas, saugojimas10.1. UAB "ALREGINTA" gerbia kiekvieno Jūsų teisę į privatumą. Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas ir kita el. parduotuvės registracijos formoje nurodyta informacija) renkami ir tvarkomi tam, kad:

10.1.1. apdoroti Jūsų prekių užsakymus;
10.1.2. išrašyti finansinius dokumentus;
10.1.2. išspręsti problemas, susijusias su prekių pateikimu ar pristatymu;
10.1.3. įvykdyti kitus sutartinius įsipareigojimus.


10.2. Registracijos el. parduotuvėje metu Jūs privalote pateikti išsamius ir teisingus asmens duomenis.


10.3. Tvarkydamas ir saugodamas Jūsų asmens duomenis UAB “ALREGINTA” įgyvendina organizacines ir technines priemones, kurios užtikrina asmens duomenims apsaugą nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, pakeitimo, atskleidimo, taip pat nuo bet kokio kito neteisėto tvarkymo.


10.4. UAB "ALREGINTA" gali statistiniais tikslais naudoti su Jūsų asmeniu tiesiogiai nesusijusius duomenis, t. y. duomenis apie įsigytas prekes. Tokie statistiniai duomenys bus renkami ir tvarkomi taip, kad neleistų atskleisti Kliento asmens tapatybės arba kitų asmens duomenų, pagal kuriuos būtų galima nustatyti asmens tapatybę.11. Asmens duomenų perdavimas trečiosioms šalims11.1. UAB "ALREGINTA" pasilieka teisę perduoti informaciją trečiosioms šalims:

11.1.1. tik šio dokumento 5.3. punkte minimiems tikslams įgyvendinti;
11.1.2. tik Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.12. Asmens duomenų pakeitimas ar atnaujinimas12.1. Jūs turite teisę keisti ir/ar atnaujinti registracijos formoje pateiktą informaciją.13. Informacijos ar pretenzijų perdavimas13.1. Jūs, leidęs tvarkyti savo asmens duomenis, turite teisę reikalauti pakeisti asmens duomenis arba sustabdyti jų tvarkymą, išskyrus saugojimą, kai duomenys tvarkomi nesilaikant įstatymų.


13.2. UAB "ALREGINTA", gavęs Jūsų prašymą dėl asmens duomenų tvarkymo, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Jūsų kreipimosi dienos, pateiks Jums atsakymą. Nagrinėjami tik tie prašymai dėl asmens duomenų tvarkymo, kurie pateikiami raštu (el. paštu info@alreginta.lt arba paštu: Santaikos g. 26, G LT-62123 Alytus).14. Privatumo politikos keitimas14.1. UAB "ALREGINTA" turi teisę iš dalies ar visiškai pakeisti Privatumo politiką apie tai pranešdamas e –parduotuvėje, bei nurodytu el. paštu.


14.2. Privatumo politikos papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t. y nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami el. parduotuvės sistemoje.


14.3. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Privatumo politikos redakcija, Jūs turite teisę jos atsisakyti raštu (el. paštu info@alreginta.lt arba paštu Santaikos g. 26G, LT-62123 Alytus) su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis el. parduotuvės paslaugomis.


14.4. Jei po Privatumo politikos papildymo ar pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja redakcija.